Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Klášter sv. Karla Boromejského v Jiříkově


Gestor: Bc. Gabriela Hubáčková
Telefon: 777 962 979
Email: gabriela.hubackova@sinstitut.cz

Adresa: Londýnská 562/3a, 407 53 Jiříkov
Web: www.klasterjirikov.cz

» Články
» Pravidelné akce


Tato nádherná budova z konce 19. století, téměř sto let sloužila jako klášter Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Nyní, po téměř čtyřleté kompletní rekonstrukci budovy, slouží jako sídlo a ředitelství Schrödingerova institutu.

Kromě vedení této organizace, se zde nachází i zázemí pro pedagogy, a hlavně pro kroužky a pravidelné aktivity pro děti z Jiříkova a jeho okolí. Denně je zde otevřen Předškolní klub Koťátko pro malé předškoláky, ale také výtvarný ateliér, klubovny, cvičná kuchyně, zahradní areál i ubytovací prostory, které jsou hojně využívány pro různé vzdělávací, výchovné a zábavné programy a kroužky Schrödingerova institutu.

Přednáškový sál, který je součástí komplexu, je možné využívat k různým setkáním, přednáškám, schůzím a seminářům.

Školy z celého Šluknovského výběžku využívají areál kláštera k pořádání teambuildingů a adaptačních pobytů pro své žáky. Schrödingerův institut také využívá klášter k pořádání příměstských i pobytových táborů a soustředění.

Součástí kláštera je i kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kde se kromě liturgických akcí (pravidelné bohoslužby, pořádání svateb, křtin atd.) konají i koncerty vážní hudby, přednášky, divadelní představení, autorská čtení, výstavy a další kulturní akce.

Romantická zahrada kláštera je hojně využívána dětmi k jejich hrám, ale konají se zde divadelní představení, koncerty či happeningy pod širým nebem.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk