Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Aktivity pro školy


Gestor: Bc. Gabriela Hubáčková
Telefon: 777 962 979
Email: gabriela.hubackova@sinstitut.cz

Tým zkušených pedagogů nejrůznějšího zaměření nabízí školám přípravu a realizaci různých sportovních a zážitkových akcí na míru ušitých dané škole. Mezi nabízené aktivity patří například cyklistické dovednosti, nízkolanové aktivity, různé míčové a sportovní hry, kreativní tvoření a další. Součástí nabídky pro školy jsou i tzv. Vstupy do hodin tělesné výchovy, během nichž jsou žákům představeny různé sportovní aktivity a různé druhy sportu, například basketbal, fotbal a další, které si děti v hodině mohou vyzkoušet a případně se jim pak věnovat v rámci nabízených aktivit Schrödingerova institutu.

Kompletní nabídku naleznete v galerii.
 

Naše kompletní nabídka

 • LANOVÉ AKTIVITY "MONKEYPARK"
  Monkeypark je malé mobilní lanové centrum složené z jedné až šesti nízkých lanových prekážek navázaných mezi stromy, ruzných obtížností a druhů, které jsou pečlivě navrženy pro určitou věkovou skupinu návštevníků. Zajistíme nejen instalaci prekážek, instruktáž, ale i nezbytný dozor. Tyto aktivity lze provozovat téměř po celý rok, kromě zimních měsíců. Vhodné pro školy, školky, dětské kluby, zájmové skupiny.
 • CYKLOCIRKUS
  V rámci „Cyklocirkusu“ nabízíme zábavný 1 až 2 hodinový program pro žáky z prvního a druhého stupně, kde si žáci zlepší nebo posílí své dosavadní cyklistické dovednosti pomocí různých cyklistických cvičení a jízdě na překážkové dráze. Institut má k dispozici (po předchozí dohodě) k zapůjčení osm dětských jízdních kol. Nabídka platí po celý školní rok, po dohodě i během letních prázdnin.
 • SPORTOVNĚ ZÁBAVNÉ PROGRAMY
  V tomto balíčku jsme pro vás schopni připravit sportovní dopoledne, školní olympiádu, netradiční Dětský den, Spartan Race či jiné sportovní dopoledne ušité na míru vašim potřebám (projektové a environmentální dny, Den země, ředitelská volna, školní akce). Vzhledem k náročnosti těchto akcí je nutná spolupráce se školou a jejími pedagogy. Vhodné pro školní kolektivy.
 • VSTUP DO TĚLESNÉ VÝCHOVY
  Ukázková hodina plná sportovních, pohybových, míčových a netradičních her v rámci tělesné výchovy. Vhodné pro školy i školky. Varianty:
   a) jeden vstup, výběr různých her
   b) více vstupů, rozdělení her do bloků - např. honičky, úpolové hry, soutěživé a týmové hry, míčové hry, kreativně kooperační hry…
 • ZÁŽITKOVÝ DEN
  Zážitkové dny jsou určeny pro děti ve věku od 6 do 15 let. Sestavíme zážitkové super odpoledne. Děti jsou rozděleny do několika skupin, prostřednictvím seznamovacích her se seznámí se svými instruktory a pak je již čekají sportovní i herní soutěže, které možná zná každý, ale které si každý rád zahraje znovu, ale i málo známé netradiční sporty, jako je bränball, budgee running, Möllky nebo Kubb. Zážitkový den je vhodný pro děti ze základních a mateřských škol, ale i zájmové skupiny (např. účastníci táborů, širší rodinná setkání, akce městských samospráv a zájmových klubů a sdružení – např. hasiči, zahrádkáři, aj.
 • NABÍDKA VÝLETŮ, EXKURZÍ A DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ
  Pro vámi vybrané žáky, které chcete například odměnit za dobrou práci ve škole, či motivovat k lepším výsledkum, připravujeme v průběhu školního roku velmi zajímavé tématické výlety, exkurze po celé ČR, či divadelní představení v našich partnerských divadlech jako je Divadelní klub Jirásek v České Lípě či Divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Aktuální nabídku těchto akcí s pevně danými termíny vám na vyžádání zašleme.
 • ADAPTAČNÍ KURZY - POBYTOVÉ I FORMAČNÍ
  Adaptační kurzy jsou skvělou možností pro stmelení kolektivu a to již toho stálého, nebo nového. Kombinace změny prostředí a aktivity připravené přímo pro konkrétní kolektiv dokáží nastartovat fungovaní skupin. Adaptační kurzy jsou vhodné pro školní kolektivy žáků, pedagogů nebo jakýkoliv jiných zaměstnanců pracujících ve skupinách. Vytvoříme program, který naši instruktoři zrealizují na vámi vybraném místě, nebo vám jej můžeme nabídnout i s ubytováním a zajištěním stravy v našem zázemí. Vše je na individuální domluvě.
 • TVOŘIVÉ AKTIVITY
  Využijte našich tvořivých dílen a objevte radost z tvoření. Ať už hledáte relaxaci nebo nové dovednosti, máme pro vás připravené tvořivé aktivity, které vás a vaše děti nadchnou. Zpříjemníme vám den a když nebudete odcházet s výtvorem, určitě odejdete s dobrým pocitem. Umíme tvořit z textilu, hlíny, papíru a všeho, co vás napadne. 
 • TANČÍRNA BALAHALA
  Tančírna Balahala je jedno ze středisek Schrödingerova institutu v centru Rumburka. Nabízí se jako místo pro vaše akce. Ať už hledáte reprezentativní prostory pro různé akce, např. narozeninové party pro děti, pořádání dětských dní, nebo prostorné prostředí pro besedy, kurzy, nebo přednášky, workshopy, vernisáže. V neposlední řadě jsou k dispozici dva sály možné pro cvičení nebo tanec. K dispozici je také dětský koutek. Balahala je vybavena technickým sportovním zázemím, ozvučovací technikou, dataprojektorem. K dispozici je také bar.
 • KLÁŠTER JIŘÍKOV
  Reprezentativní prostory SI v bývalém kláštere sv. Karla Boromejského v Jiříkově. Nabízíme klidné prostředí s možností jednoduchého ubytování ve dvou dvoulůžkových pokojích nebo spaní na karimatkách v útulných hernách a ložnicích. Klášter je vhodný pro seznamovací a teambuildingové akce školních i pracovních kolektivů, ale i pro krátkodobé ubytování. Program pro kolektivy můžeme zajistit na základě vaší poptávky, ale i vy zde můžete uskutečňovat programy dle své vůle. Součástí kláštera je kaple Nejsvětějšího srdce Ježíšova, proto se zde nabízí možnost exercicií, církevních přednášek, koncertu vážné hudby, aj.

Reference

 • Radka Kotuličová, Jana Schneiderová a Romana Jirků, učitelky ZŠ J. Vohradského Šluknov
  Chtěly bychom vyslovit pochvalu a veliké poděkování Janu Švarcovi za perfektní uspořádání a náplň sportovního odpoledne pro naše žáky druhého ročníku. Akce se velice zdařila.
 • Martina Kočišová, ředitelka ZŠ Rybniště
  Z celého srdce děkujeme za možnost výjezdu našich žáků na Svět knihy 2022. Moc si vážímě toho, že PaedDr. Jana Veselá zacílila nabídku na výlet na mezinárodní knižní veletrh k nám do Rybniště! Byl to krásný den, ve kterém děti načerpaly mnoho zážitků a hodně se naučily! Všichni jsme si to užili a bylo o nás Janou Veselou báječně postaráno! :-) Těšíme se na další spolupráci! Ať se Vám i institutu daří! 
 • Martina Šimonková, vedoucí vychovatelka ŠD ZŠ J. Vohradského Šluknov
  Chtěla bych poděkovat Vašim gestorům Janu Švarcovi, Gabriele Hubáčkové, Lucce Syrovátkové, Martinu Hoškovi, Tadeáši Mišechovi, Petru Čílovi a Míle Morkusové za pomoc při konání Olympiády pro školní družiny – putovní pohár. S jejich velkou pomocí se podařilo, i přes nepřízeň počasí, připravit zajímavá stanoviště, milou a vřelou atmosféru her. Děkuji i za pomoc s hodnocením, cenami a předáváním putovního poháru, medailí a diplomů. Bez jejich pomoci si nedokážu představit, že bychom mohli něco takového pořádat pro školní družiny ve Šluknovském výběžku. Ve spolupráci se Schrödingerovým institutem zde vznikla krásná tradice pro školní družiny. Měli jsme tu čest uspořádat v pořadí již 3. olympiádu (po covidové přestávce). S Vaší pomocí se potkáme znovu příští rok s kamarády ze školních družin v Rumburku na ZŠ U Nemocnice, kteří od nás převzali štafetu. Děkujeme, velmi si vážíme spolupráce s Vašimi gestory při sportovních aktivitách během celého roku.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk