Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Závody o Samurajskou Katanu


18.05.2024
V sobotu 18.5.2024 se naše judistická výprava rozjela do Liberce na 28. ročník závodu o Samurajskou Katanu. Za mladší žákyně nás reprezentovaly Hana Řičicová, Jindřiška Špánková a Klára Dostálová, za mladší žáky Michal Martinec, Marek Škoda a Antonín Gavura, za starší žáky Ondřej Martinec, Matěj Hájas a Matyáš Čurda a za kategorii dorostenek Katarína Zeliesková.
V mladších žákyních předvedla skvělý výkon Hanička Řičicová, která ve své váhové kategorii vyhrála všechny své zápasy a zaslouženě stála na nejvyšším stupni vítězů. Klárce Dostálové se ve váze do 48 kg tentokrát tolik nedařilo. Dvakrát byla poražena, ale pak zabojovala a nakonec z toho byla bronzová medaile. V dorostenkách se na úvod výborně předvedla Katarína, která svůj první zápas ukončila krásnou technikou Uči Mata. V dalším boji se jí už nepovedlo zopakovat svůj výkon, takže odjížděla se stříbrnou medailí.
Kategorie žáků byla kvalitně obsazená a na všechny naše bojovníky čekaly vyřazovací boje. Výborně zabojoval Toník Gavura. Díky dvěma výhrám postoupil ze své skupiny do osmifinále. Bohužel tam už ve velké konkurenci neuspěl a na boje o medaile nedosáhl.
Největší radost v žactvu nám udělal Míša Martinec. Ten byl ve stejné váhové kategorii s naším Markem Škodou. Oba naši kluci postoupili do bojů o medaile. Bohužel byli nalosováni spolu a Marek byl Míšou vyřazen. Míša se dostal do semifinále, kde ho čekal soupeř, který už Míšu jednou porazil. Náročný souboj se protáhl až do Golden Score. Míšovi se povedlo hodit a čekalo na něho finále. Zde už byl velmi zkušený závodník, který si nenechal výhru vzít. Míša získal stříbro a patří mu velká pochvala za jeho skvělé nasazení a bojovnost. Další závodníci sice už na medaile nedosáhli, ale děkuji za výbornou reprezentaci.

Děkuji městu Varnsdorf a rodičům závodníků za podporu.

Za Schrödingerův institut – Petra Martincová - trenérka

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk